[API]
[Navireo]
[Posnet]
[Eset]
[Partnerzy]
[TeamViewer]

[Archiwum] Nowe stawki podatku VAT od 1.01.2011r.

W związku z obowiązującą od 1 stycznia 2011 zmianą stawek VAT oraz licznymi pytaniami ze strony klientów przygotowaliśmy informacje dla użytkowników systemów InsERT GT, programów DOSowych firmy InsERT (m.in. Subiekta 4) oraz urządzeń fiskalnych serwisowanych przez naszą firmę.

InsERT GT
W ramach Abonamentu na ulepszenia dla danego programu, dostępna jest wersja 1.25 systemu InsERT GT (tj. Subiekta, Rachmistrza, Rewizora i Gestora), która zawiera kreator dostosowujący ten program do nowych przepisów. Kreator - oprócz dodania stawek - pozwala na zbiorczą zmianę stawek VAT w kartotece towarowej (Subiekt), aktualizuje wydruki Rejestru VATowskiego (Subiekt) oraz przygotowuje zestawienia ewidencji VAT (Rachmistrz, Rewizor). Bez Abonamentu na ulepszenia, kreator nie jest dostępny.
Jeżeli nie posiadacie Państwo aktywnego Abonamentu na ulepszenia, zachęcamy do wykupienia go w naszej firmie.
Zobacz także instrukcję: Konfiguracja urządzenia fiskalnego w Subiekcie GT (konieczne czynności związane z nowymi stawkami).

Subiekt 4, Subiekt 5 (EURO)
Produkty te nie są już wspierane przez producenta, ale w ofercie naszej firmy dostępne są moduły pozwalające Państwu na przygotowanie się do zmiany VAT. Do Subiekta 4 i Subiekta 5 przygotowano moduł zbiorczej zmiany stawek VAT. Oprócz tego do Subiekta 4 dostępne jest zestawienie Rejestr VAT przystosowany do nowych stawek.
Zachęcamy również do migracji na Subiekta GT - dla takich klientów przygotowane są specjalne upusty.

Rachmistrz 4 (EURO)
Program nie jest już wspierany przez InsERT. Wszystkich klientów, którzy chcieliby posiadać program do uproszczonej księgowości zgodny z aktualnymi przepisami, zapraszamy do przejścia na Rachmistrza GT. Dla takich klientów przygotowane są specjalne upusty.

Rewizor 3 (EURO)
Podobnie jak pozostałe programy DOSowe, także programy Rewizor 3 i Rewizor 3 EURO nie są już wspierane przez producenta. Jednakże istnieje możliwość dopisania do słownika nowych stawek VAT. Problemem pozostaje rejestr VAT, który nie pozwala na sporządzenie zestawienia w nowych stawkach. W ofercie naszej firmy dostępne jest zestawienie rejestru VAT uwzględniającego nowe stawki.
Zachęcamy również do migracji na Rewizora GT - dla takich klientów przygotowane są specjalne upusty.

Urządzenia fiskalne
Klientów posiadających urządzenia fiskalne, których serwisantami są przedstawiciele Naszej firmy, informujemy o konieczności zmiany stawek VAT w urządzeniach. Ci z Państwa, który posiadają kasy mogą zmieniać stawki we własnym zakresie - na podstawie instrukcji obsługi tych urządzeń.
Pozostałych klientów zapraszamy z urządzeniami oraz książkami serwisowymi do siedziby Naszej firmy celem przeprogramowania stawek.
Zobacz także instrukcję: Konfiguracja urządzenia fiskalnego w Subiekcie GT (konieczne czynności związane z nowymi stawkami).


by AKOM
© 2010 - 2021Informacja o plikach cookie
Ta strona używa plików cookie. Proszę zapoznać się z celem ich używania i możliwościami zmiany ustawień. Zamknij Czytaj więcej »